Coşkunöz Holding, Rusya'dan Avrupa'ya Seri Üretim Yapacak

Coşkunöz Holding, Rusya'dan Avrupa'ya Seri Üretim Yapacak

Dergi: 1474       Kategori: * İŞ DÜNYASI       Yayınlanma Tarihi: 14/02/2020      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Coşkunöz Holding, Rusya'dan Avrupa'ya Seri Üretim Yapacak


Coşkunöz Holding’in Rusya’da faaliyet gösteren Coşkunöz Alabuga şirketi, yıllık 20 milyon Euro’luk parça cirosu elde ederek, Avrupa'ya seri üretim yapmayı hedefliyor.

Coşkunöz Holding, 2019 yılında gerçekleştirdiği uzun soluklu anlaşmalara bir yenisini daha ekleyerek yakın zamanda Coşkunöz Alabuga ve Avrupa’nın önemli bir otomobil üreticisi arasında yeni bir projeye imza attı. 2021 yılı içerisinde seri üretime geçeceği anlaşma kapsamında, 12 milyon Euro’luk yeni bir yatırım yapacak.

Şirketin Rusya’daki pazar payını daha fazla arttıracak anlaşma doğrultusunda 2.500 m2’lik bir binada, 2 bin 500 ton transfer preste parça üretimi, 630 ve bin 200 ton progresif preste parça üretimi, robotik gazaltı kaynağı ve punta kaynağı prosesleri üzerine faaliyet gösterecek. Aynı zamanda yüksek adette ve sınıfta kalın sac parçalar, arka aks grubu, süspansiyon grubu ve motor traversi gibi parçaları da yeni üretim süreçlerine ekleyerek bünyesine katacak. Bu sayede Coşkunöz Alabuga, yıllık 20 milyon Euro’luk parça cirosu elde etmeyi hedefliyor.

İmzaladıkları bu projenin Coşkunöz Alabuga’nın ürün ve hizmetleri açısından fark yaratarak yeni başarılarına imkan tanıdığını belirten Coşkunöz Holding CEO’su A. Erdem Acay, “Coşkunöz Holding, operasyonel ve stratejik hedefleri doğrultusunda global arenada mevcut ve yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Coşkunöz Alabuga ilk yurt dışı yatırımımız olma özelliği taşıyor. SEZ Alabuga Bölgesi’nde konumladığımız Coşkunöz Alabuga ile otomotiv pazarının rotasını bu bölgeye döndürmeyi hedefledik. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz birincil önemle; kaliteli ürünlerimizle üretim süreçlerimizde sıfır hata taahhüdümüz ile uzun süreli anlaşmalara imza atıyoruz. Böyle bir proje içinde yer almak bölgedeki konumumuzu güçlendirmemize ve potansiyelimizi artırmamıza fayda sağlayacak. Böylece istikrarlı olarak büyümemizi sürdürmüş olacağız” dedi.

2014 yılında Rusya’da Tataristan Cumhuriyeti SEZ Alabuga Bölgesi’nde Coşkunöz Alabuga şirketini kuran Coşkunöz Holding, hali hazırda Kamaz, PSMA, Daimler’e saç parça üretimi yapıyor.Coşkunöz Holding, Rusya'dan Avrupa'ya Seri Üretim Yapacak


kordsa

Topkapı
ıccı

maden

road2tunnel

transcity

biomass
pfifner

Rail

waterloss

heatchina

çin solar