EPDK Ocak ayı lisans kararlarını açıkladı

EPDK Ocak ayı lisans kararlarını açıkladı

Dergi: 1373       Kategori: * İŞ DÜNYASI       Yayınlanma Tarihi: 12/02/2018      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


EPDK Ocak ayı lisans kararlarını açıkladı


Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Ocak ayı lisans kararlarını yayımladı. Ocak ayında elektrik ve petrol piyasalarında 13 şirkete lisans verilirken, 5 şirketin de lisansını sona erdirildi.

Buna göre, elektrik piyasasında faaliyet göstermek için başvuran 9 şirkete üretim lisansı verildi. 1 şirketin üretim lisansı sonlandırıldı. Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü’nün Kiğı Barajı ve HES’i, Omicron Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Ticaret Anonim Şirketi’nin Omicron Engil 208 GES’i, Gürmat Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin Efe 7 JES’i, Derinçay Enerji Üretim A.Ş.’nin Anamur HES, Bozyazı HES, Mut-Derinçay HES, Silifke HES ve Zeyne HES’i, Greif FPS Turkey Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Greif RES’ine üretim lisansı tahsis edildi. Barış Enerji Üretim A.Ş.’nin Kaynarca Barajı ve HES üretim lisansı sona erdirildi.

Petrol piyasasında ise 2 şirkete depolama, 1 şirkete madeni yağ ve 1 şirkete de dağıtıcı lisansı verildi. 2 şirketin depolama, 1 şirketin iletim ve 1 şirketin ise dağıtıcı lisansı iptal edildi. EMR Petrolcülük Anonim Şirketi’ne dağıtıcı lisansı, Citygroup Enerji Anonim Şirketi’ne madeni yağ lisansı, Aves Güney Antrepoculuk Anonim Şirketi ve Aves İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi’ne depolama lisansı verildi.

Starpet Garzan Akaryakıt Dağıtım Pazarlama Anonim Şirketi ve Çekisan Depolama Hizmetleri Limited Şirketi’nin depolama lisansı yine Çekisan Depolama Hizmetleri Limited Şirketi’nin iletim lisansı, Eurogaz Gaz Dağıtım Anonim Şirketi’nin dağıtıcı lisansı sona erdirildi.EPDK Ocak ayı lisans kararlarını açıkladı
kotra

Topkapı


temsa


Nükleer

ıfat

rew
pfifner

eurasiarail

sukayıpkaçak