Ekores Enerji'nin Kozcu RES Projesi için ÇED Süreci Başladı

Ekores Enerji'nin Kozcu RES Projesi için ÇED Süreci Başladı

Dergi: 1428       Kategori: * YATIRIM       Yayınlanma Tarihi: 13/03/2019      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Ekores Enerji'nin Kozcu RES Projesi için ÇED Süreci Başladı


Ekores Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek, "Kozcu RES Projesi" için hazırlık çalışmaları sürdürülüyor.
Yatırımlar Dergisi'nin aldığı bilgiye göre; yaklaşık 12,5 milyon liraya mal olacak proje için Degol Çevre tarafından hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Başvuru Dosyası Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunuldu. Bakanlık dosyayı inceleyerek, uygun buldu ve ÇED sürecini başlattı.
Projeye Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) 13.09.2018 - 13.09.2020 tarihleri arasında geçerli olacak ön lisans verilmişti. Şirketin elektrik üretim lisansı alabilmesi için bu sürede EPDK'nın şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. 5 MW kurulu gücündeki proje Sinop Merkez'de hayata geçirilecek.
Bilindiği gibi, EPDK'ya Nisan 2015 tarihinde yapılan ön lisans başvuruları ile ilgili yarışmalarda Çorum-Kastamonu-Sinop'taki 70 MW'lık kapasitenin 5 MW'lık kısmı -0,71 ¢/kWh ile Ekores Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'nin Kozcu RES Projesi'ne tahsis edilmişti.
Hatırlanacağı gibi, konuyla ilgili daha önceki gelişmeler 1403 sayılı dergimizde yer almıştı.Ekores Enerji'nin Kozcu RES Projesi için ÇED Süreci Başladı
kotra

Topkapı


temsa


sukayıpkaçak

ıccı

breakbulk
pfifner

roadtunnel

eif

yapifuari