ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 28 Mayıs’ta ...

ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 28 Mayıs’ta ...

Dergi: 1437       Kategori: * İŞ DÜNYASI       Yayınlanma Tarihi: 17/05/2019      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 28 Mayıs’ta ...

Bu yıl ele alacağı dönüşüm, dijitalleşme ve değişim konularıyla enerji sektörüne bir kez daha yön verecek olan ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 28 Mayıs’ta kapılarını 25. kez ziyaretçilerine açacak...

 

İstanbul Fuar Merkezi’nde  28-30 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan ve enerji sektörünün sadece bugününü değil geçmişini ve geleceğini de gözler önüne serecek bir program içeren ICCI 2019, Türk iş dünyasının ve sektörün tüm etkili derneklerini de bir araya getirecek.

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Emre Alkin ve Alphan Manas ise, ICCI 2019’un en dikkat çekici konuşmacıları arasında bulunuyor. 

Üç gün sürecek programıyla sektörün değişim, yeniden yapılanma ve finansman gibi en önemli konularını gündeme taşıyacak olan ICCI 2019’da; Türk iş dünyasının önde gelen örgütleri TÜSİAD, MÜSİAD ve DEİK; enerji sektörünün öncü dernek ve yapılanmaları TÜREB (Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği), GÜYAD (Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği), JESDER (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği), TESAB (Türkiye Elektrik Sanayi Birliği), ETD (Elektrik Ticareti Derneği), ENVER (Enerji Verimliliği Derneği), ENSİA (Enerji Sanayici ve İş Adamları Derneği), AVERE Türkiye Elektro Mobilite Derneği ve Shura Enerjide Dönüşüm Platformu da farklı oturumlarla yer alacak. EPDK desteğiyle yapılacak olan “Elektrik Piyasası” oturumu ve Digit4Turkey Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 Derneği’nce düzenlenecek “Bilişim Teknolojileri ve Enerji” oturumu da sektörün hayati konularını gündeme getirecek. 


Enerjide değişim ve dönüşümün en net yansımalarının görüleceği alan kuşkusuz tüketicilerin artık hem üretici hem de tüketici olacağı “Prosumer: Üreten Tüketici” konsepti olacak. ICCI 2019’da bu amaçla kurulacak olan “ProsumerX” alanı, çatı üstü panel uygulaması sayesinde kendi elektriğini üreten, ürettiği noktada tüketen ve ayrıca depolayabilen ev modeliyle ziyaretçileri geleceğin enerji sistemi işleyişine götürecek. 

2011 yılından bu yana ICCI tarafından düzenlenen Türkiye’nin tek enerji ödülleri, bu yıl 8. kez sahiplerini bulacak. ICCI’ın ilk gününün akşamı 28 Mayıs tarihinde WOW Otel’de düzenlenecek “8. ICCI Enerji Ödülleri” töreninde her alanda Türkiye’nin enerji gücünü üreten lider firmaların en iyileri ödüllendirilecek. Yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımları desteklemek amacıyla da verilen ICCI Enerji Ödülleri’nde, Yenilenebilir Enerji Santralleri Kategorisi’nde Rüzgar, Hidroelektrik, Jeotermal, Biyokütle ve Atık ile Güneş; Termik Santraller Alanı’nda ise Doğalgaz, Kömür ve Atık Isı projeleri yarışacak. Ana Ekipman Tedarikçisi Kategorisi ile Yenilenebilir Enerji Santralleri ve Termik Enerji Santralleri kategorilerinde ise ödül alan santrallerin “Ana Ekipman Sağlayıcıları” ödüllendirilecek. 

 

Yatırımlar Dergisi 28 - 30 Mayıs'ta ICCI 2019 Fuarında, Salon 10, No: B 112 de  ...

 

 

 ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 28 Mayıs’ta ...


kordsa

Topkapı

chryso
ıccı

maden

road2tunnel

transcity

biomass
pfifner

solarex

irenec

waterloss

heatchina