İkitelli Şehir Hastanesi'nde çalışmalar hızla devam ediyor

İkitelli Şehir Hastanesi'nde çalışmalar hızla devam ediyor

Dergi: 1394       Kategori: * İŞ DÜNYASI       Yayınlanma Tarihi: 11/07/2018      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


İkitelli Şehir Hastanesi'nde çalışmalar hızla devam ediyor


İkitelli Şehir Hastanesi Projesi'nde çalışmalar tamamlanıp hizmet vermeye başladığında yalnızca İstanbul'a değil, çevre şehirlere de hizmet verecek. Türkiye'deki konumu kuzeybatı noktasında olan İstanbul Başakşehir'de yükselen bu proje, totalde 790 bin metrekarelik proje alanında hayata geçiriliyor.

Öte yandan İstanbul'da çalışmaları yürütülen Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile TEM Bağlantı yollarına ek olarak metro istasyonu gibi projeler sayesinde, kent halkının en kolay şekilde hastaneye ulaşımının sağlanması planlanıyor. İnşaat çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdürülen şehir hastanesi projesinin 2020 yılı itibari ile hizmete açılması hedefleniyor.

Söz konusu olan bu İkitelli Şehir Hastanesi'nde, hazırlanan proje kapsamında 2 bin 354 yatak kapasitesine sahip olan bir ana bina, 200 yatak kapasitesine sahip olan rehabilitasyon merkezi ve 128 adet yatak kapasitesine sahip olan bir psikiyatri hastanesi kuruluyor. Ana hastane binası ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulan 6 adet bloktan meydana gelirken, söz konusu bina kapsamında şu hastanelere yer veriliyor:

469 yataklı Genel Hastane, 311 yataklı Nöroloji ve Ortopedi Hastanesi, 327 yataklı Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi, 521 yataklı Çocuk Hastanesi, 367 yataklı Onkoloji Hastanesi, 359 yataklı Kadın Hastanesi, 28 yataklı Psikiyatri Hastanesi, 200 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi söz konusu proje kapsamında hizmet verecek.

Toplamda 2 bin 638 adet yatak kapasitesine sahip olan İkitelli Şehir Hastanesi'nde ana hizmet binasına 2 bin 40 adet sismik izalatör yerleştirilerek “Dünyanın En Büyük Sismik İzalatörlü Binası” niteliği kazanmış olacak.

 İkitelli Şehir Hastanesi'nde çalışmalar hızla devam ediyor
kotra

Topkapı


temsa


sukayıpkaçak

ıccı
pfifner

roadtunnel