İntek Kalıp ve İskele Sistemleri, ECOPLAST Fabrika İnşaatında Çözüm Ortağı Oldu

İntek Kalıp ve İskele Sistemleri, ECOPLAST Fabrika İnşaatında Çözüm Ortağı Oldu

Dergi: 1470       Kategori: * İŞ DÜNYASI       Yayınlanma Tarihi: 14/01/2020      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


İntek Kalıp ve İskele Sistemleri, ECOPLAST Fabrika İnşaatında Çözüm Ortağı Oldu


Türkiye’nin en büyük yatırımlarından birini gerçekleştiren ECOPLAST firması'nın Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesindeki fabrika inşaatında İntek Kalıp ve İskele Sistemleri çözüm ortağı olarak hizmet veriyor.

Tamamlandığında 250 milyon dolarlık bir hacme sahip olacak olan ve Mustafakemalpaşa'nın olduğu kadar ülke genelinde de dev bir yatırım olarak göze çarpan projede inşaat çalışmalarına hızla devam ediliyor.

Dondurulmuş gıda, çocuk bezi ambalajı, bakliyat, ıslak mendil, stretch hood, shrink filmi, poşet, taşıma çantaları, palet örtüleri ve endüstriyel torba gibi ürünlerin üretimini baskılı ve baskısız olarak gerçekleştiren firmanın yatırımı tamamlandığında 1100 kişiye istihdam sağlayacak. Aynı zamanda 150 milyon dolarlık ihracatıyla Türkiye'nin dış ticaretinde de önemli bir yere sahip olacak.

DLN Kalıp ve İnşaat tarafından yapımı devam eden Ecoplast Plastik ve Ambalaj malzemeleri tesisi 450 bin metrekare taban oturum alanı ve toplamda 380 bin metrekareye varan inşaat alanı ile Türkiye'deki en büyük yatırımlardan biri olarak dikkat çekiyor. İnşaatına Ekim 2019’da başlanılan projenin 2020 yılının sonlarına doğru bitirilerek üretime başlanması hedefleniyor.

Projede farklı yükseklikte kolon ve perdelerden oluşan yapılar bulunuyor. Farklı zamanlarda başlayacak bu yapıların kalıp ihtiyaçları belirlenirken, şantiye yönetimi ile İntek'in projeden sorumlu mühendis ve süpervizörleri, çok başarılı bir ekip çalışması gerçekleştirerek,her aşamada eldeki kalıp stoklarının en küçük parçasına kadar değerlendirerek optimum çözümler oluşturdular. 

Bu önemli projenin perde ve kolon ihtiyacı İNTEVA sistemi ile çözüldü.

Projede bulunan 13,80 m ve 9,20 m yüksekliğinde, 80x80 cm ölçüsündeki tek ve çift taraf guseli kolonlar ile 9,20 m ve 7,80 m yüksekliğindeki perdeler İNTEVA sisteminin yüksek basınç dayanımı özelliğiyle emniyetli bir şekilde tek seferde döküldü. Kullanılan dev payandalar yüksek kolon kalıpların şakülde kalmasını sağladı. Ayrıca kolonlarda bulunan tek ve çift taraflı guseler için İNTEVA sistemiyle uyumlu özel guse kalıpları üretildi. Özel guse kalıpları sayesinde betonarme prekast kirişleri montaj edilirken ihtiyaç duyulan hassas imalatlar gerçekleştirilmiş olacak. 

Projenin Adı            : Ecoplast Plastik ve Ambalaj Malzemeleri Fabrikası İnşaatı 
Ana Yüklenici          : DLN Kalıp ve İnşaat   
Projenin Yeri:          : Bursa / Mustafakemalpaşa
Kullanılan Sistem:   : İnteva İntek Kalıp ve İskele Sistemleri, ECOPLAST Fabrika İnşaatında Çözüm Ortağı Oldu


kordsa

Topkapı
ıccı

maden

road2tunnel

transcity

biomass

Rail
pfifner

solarex

waterloss

heatchina

çin solar