KARDEMİR çevre yatırımı taahhüdünde bulundu

KARDEMİR çevre yatırımı taahhüdünde bulundu

Dergi: 1355       Kategori: * İŞ DÜNYASI       Yayınlanma Tarihi: 12/10/2017      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


KARDEMİR çevre yatırımı taahhüdünde bulundu


Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) AŞ. Genel Müdürü Ercüment Ünal, çevre yatırımları ile ilgili Belediye Başkanı Rafet Vergili'ye 11 maddelik taahhütte bulundu.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve KARDEMİR AŞ. Genel Müdürü Ercüment Ünal ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Genel Müdür Ünal, Kardemir'in çevre yatırımları ile ilgili yapacakları çalışmalar hakkında açıklamalar yaparak, Başkan Vergili'ye çevre yatırımları ile ilgili taahhüt verdi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'yi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Zeki Yolbulan ile birlikte makamında ziyaret eden KARDEMİR Genel Müdürü Ercüment Ünal, KARDEMİR'in çevre konusunda yaptığı ve yapacağı yatırımları kamuoyu ile paylaştı.

KARDEMİR çevreye tehlikeli atık vermiyor

KARDEMİR AŞ. Genel Müdürü Ercüment Ünal, 2015-2016 yıllarında fabrikanın mali tablosuna bakıldığında zarar açıkladığını, KARDEMİR'in insan ve çevre sağlığına büyük önem verdiğini, şimdiye kadar birçok çevre yatırımı yaptıklarını, toz dışında kesinlikle çevreye tehlikeli atık vermediklerini, böyle bir atıklarının olmadığını söyledi.

Ünal, "Belediyemiz ve Bakanlığımızın tüm şirketlerde olduğu gibi belirlediği bazı ölçüm noktaları var. Bunları daha önce beraber belirledik ama bütçesizlikten yapamadığımız yaklaşık 50 Milyon dolarlık yatırımı biz dört kısıma ayırıyoruz. Sinter tarafı, yüksek fırınlar tarafı, çelikhane tarafı birde kok tarafı. Sinter ve kok tarafından yatırımlarımız daha önce başladı ve 2018 ortasından itibaren 2018'de bitmek üzere sinter ve kok tarafındaki yatırımlar tamamlanmış olacak" dedi.

11 maddelik çevre yatırımlarını belirlediklerini ve bunlarla ilgili çalışmalara başladıklarını da belirten Genel Müdür Ünal, 2018 itibariyle tüm bu yatırımların yapılacağını Başkan Vergili'ye taahhüt ettiklerini kaydederek, "1 Ocak itibarı ile başlamadığımız çevre yatırımı olmayacak. 1 Ocak'ta tekrar gelin görüşelim yerinde KARDEMİR'de tekrar toplantı yapalım. Size söz veriyorum 2018 yılı sonuna kadar tüm çevre yatırımlarımız bitecek" diye kaydetti.

Bu sene yapmazsak ne zaman yapacağız?

Çevre yatırımlarının geciktiğini de sözlerine ekleyen Ünal, "Dün dündü bitti. Bu hedef doğrultusunda "Yahu konuşuyorlar, ediyorlar yine kirleniyor" evet kirlenecek. 2018'in ortasına kadar kirlenecek. Bizde paramızı 50 milyon ortaya koyacağız. Diyeceğiz ki bunu harcıyoruz. Niye bu sene para kazanıyoruz. Bu sene yapmazsak ne zaman yapacağız." dedi.

Belediye Başkanı Rafet Vergili, ise "11 maddelik çevre yatırımları programları var. Önümüzdeki günlerde önemli ihaleler yapılacak. Biz 6 ay gibi kısa sürede tüm çevre yatırımlarını biteceğini anlıyoruz. Herkesin hakkı tertemiz bir Karabük'te yaşamak." dedi.KARDEMİR çevre yatırımı taahhüdünde bulundu
GF Hakan Plastik


temsa
pfifner

road

EIF 2018

ankara lojistik