Kastamonu Belediyesinin Güneş Elektrik Santrali Projesi Onaylandı

Kastamonu Belediyesinin Güneş Elektrik Santrali Projesi Onaylandı

Dergi: 1470       Kategori: * İŞ DÜNYASI       Yayınlanma Tarihi: 14/01/2020      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Kastamonu Belediyesinin Güneş Elektrik Santrali Projesi Onaylandı


Kastamonu Belediye Başkanı Vidinlioğlu, proje ile elektrik enerjisi tasarrufunun yanında belediyeye gelir de sağlayacaklarını söyledi.

Kastamonu Belediyesi tarafından Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürlüğüne sunulan Güneş Elektrik Santrali Projesi onaylandı.

Proje kapsamında güneş panelleri İtfaiye Müdürlüğü, Geçici Hayvan Bakımevi, Belediye Başkanlığı Dış Hizmet Birimleri Kampüsüne kurulacak.

Elektrik giderinde yüzde 30 tasarruf sağlayacak proje için 6 milyon liralık yatırım yapılacak.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, projenin 2019 yılının son haftasında TEDAŞ Genel Müdürlüğüne sunulduğunu hatırlattı.

Projenin şehir için önemine değinen Vidinlioğlu, “Çok deneyimli başkan yardımcılarımız ve proje ekibimiz var. Bu doğrultuda projemizi bir an önce tamamlamak istiyoruz.” dedi.

Yenilenebilir enerji projelerine önem verdiklerini ifade eden Vidinlioğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Belediyemizin aylık çok ciddi bir elektrik gideri var. Onayını aldığımız projemizi tamamladığımızda elektrik giderinde aylık yüzde 30’luk bir tasarruf bekliyoruz. Ayrıca yine Güneş Enerji Panelleri tarlası kurmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki süreçte fazla enerjiyi ise satacağız. Projemiz ile elektrik enerjisi tasarrufunun yanında belediyemize gelir de getirmiş olacağız. Tabii ki bu süreç yeni istihdam imkanı da sağlayacak.”Kastamonu Belediyesinin Güneş Elektrik Santrali Projesi Onaylandı


kordsa

Topkapı
ıccı

maden

road2tunnel

transcity

biomass

Rail
pfifner

solarex

waterloss

heatchina

çin solar