Yozgat-İstanbul Arası YHT ile 5 saat 15 dakikaya Düşecek

Yozgat-İstanbul Arası YHT ile 5 saat 15 dakikaya Düşecek

Dergi: 1440       Kategori: * İŞ DÜNYASI       Yayınlanma Tarihi: 11/06/2019      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Yozgat-İstanbul Arası YHT ile 5 saat 15 dakikaya Düşecek


Yozgat-İstanbul Arası YHT ile 5 saat 15 dakikaya düşecek. Ankara - Tiflis bağlantılı İpek Yolu Hızlı Tren Projesi’nin ilk etabını oluşturan Ankara - Yozgat - Sivas arasındaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Dağlar delinip, tüneller açılıyor, köprüler inşa edilip, raylar döşeniyor. Projenin Akdağmadeni kesiminde alt geçit kazısı tamamlandı. Akdağmadeni - Yerköy arasındaki kesimlerde ray döşeme çalışmaları devam ediyor. Yerköy - Ankara kesiminde ise hızlı tren yolu altyapı çalışmalarıyla birlikte tüneller açılıyor.


Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın tamamlanması halinde Yozgat-Sivas arasının bir saate, Yozgat-İstanbul arasının 5 saat 15 dakikaya düşeceği kaydedildi. Hattın inşasının coğrafi zorluklar sebebiyle uzadığı da kaydedildi. Hızlı tren projesinin Yerköy bağlantısından itibaren hattın Kayseri’ye uzatılacağı bildirildi.


Yüksek hızlı tren hattının Ankara - Yozgat - Sivas Hattı'nın belirlenen süre içerisinde tamamlanmaya çalışıldığına dikkat çekildi. 245 kilometrelik Yozgat - Yerköy - Sivas Hızlı Tren Hattı'nda rayların döşendiği açıklandı. Yerköy - Elmadağ - Ankara Hattı ile ilgili olarak bir taraftan altyapı çalışmalarının devam ettiği diğer yandan da üstyapı çalışmalarına ağırlık verildiği ifade edildi. Hattın daha sonraki dönemlerde de Sivas’tan başlayıp Erzurum, Erzincan, Kars’a kadar devam edeceğinin altı çizildi.Yozgat-İstanbul Arası YHT ile 5 saat 15 dakikaya Düşecek
kotra

Topkapı
sukayıpkaçak

pfifner

roadtunnel

eif