ABB Robotik ve SAMSUNG E&A, Otomatik İnşaat Fabrikaları İçin Güçlerini Birleştiriyor

ABB Robotik ve SAMSUNG E&A, Otomatik İnşaat Fabrikaları İçin Güçlerini Birleştiriyor

Dergi: 1694       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 25/06/2024      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


ABB Robotik ve SAMSUNG E&A, Otomatik İnşaat Fabrikaları İçin Güçlerini Birleştiriyor


 

  • İki şirket, endüstriyel inşaatlara yönelik otomatikleştirilmiş fabrikalar konusunda işbirliği yapacak.

 

  • ABB robotları endüstriyel inşaat projelerine yönelik prefabrik modüllerin yapımını otomatikleştirecek.

 

  • Temel üretim görevlerinin otomatikleştirilmesi, verimliliği ve kaliteyi artırırken güvenliği ve sürdürülebilirliği de destekleyecek.

 

 

ABB, SAMSUNG E&A ile yeni işbirliğini duyurulmasıyla beraber inşaat sektörünü robotik otomasyon yoluyla dönüştürme çabasına hız veriyor. İşbirliği, ABB robotlarının SAMSUNG E&A'nın Akıllı Mağazalarını etkinleştirmek ve dünya çapındaki inşaat projeleri için prefabrik modüller oluşturmak üzere devreye alınmasını sağlayacak.

ABB Robotik Endüstriler İş Kolu Genel Müdürü Craig McDonnell, “Verimliliğin arttırılması ve sürdürülebilirlik, şu anda mühendislik, tedarik ve inşaat (EPC) endüstrisinin karşı karşıya olduğu acil zorluklardan ikisidir. İnşaat sektörünün dünyadaki toplam atıkların yaklaşık üçte birinden sorumlu olduğu tahmin edildiğinde*, otomasyon, üretim sırasındaki hataları azaltarak iyileştirmeler için önemli bir fırsat sağlıyor. Doğru, esnek ve tutarlı performans sayesinde robotlarımız, SAMSUNG E&A'nın Akıllı Mağazalarını daha kısa sürede daha fazla parça üreterek verimlilik ile kaliteyi artırmak ve atıkların azaltılması yoluyla da sürdürülebilirliği artırmak için kullanmasına olanak tanıyacak.” dedi.

Eskiden Samsung Mühendislik olarak bilinen SAMSUNG E&A, yenilenebilir kaynaklara geçiş, petrol ve gaz işleme, rafineri, petrokimya, çevre, endüstriyel ve biyolojik tesisler de dahil olmak üzere enerji sektörünü kapsayan uzmanlığa sahip toplam çözüm sağlayıcısı olarak otomatikleştirilmiş Akıllı Mağazalar kurarak küresel tedarik zincirinde yenilik yapmayı ve inşaat sektöründe otomasyonun daha fazla benimsenmesini sağlamayı hedefliyor.

İşbirliği, kesme, kanal açma ve kaynaklama gibi görevlerin yerine getirilmesinde ABB'nin robotlarına güvenerek boru komponentlerinin ve destek yapılarının insansız üretimine olanak sağlayacak. Gelecek yıl, ikinci aşamada ABB'nin otomatik inşaat demiri montajı için robotlar da tedarik etmesi öngörülüyor.

SAMSUNG E&A'dan Akıllı Otomasyon Ekibi Bölüm Başkanı Bryan (S.Y) Lee şunları söyledi: "EPC endüstrisinin giderek artan beceri eksiklikleri, daha yüksek kalite ve kısa teslimat süreleri talebiyle karşı karşıya olduğu bir ortamda, kaynak ve kaldırma gibi otomatik ağır iş üretim görevleri için robot teknolojisinin kullanılması ideal çözümü sağlıyor. Üretimi otomatikleştirilmiş fabrikalara getirerek Akıllı Mağazalarımız, boru ve çelik yapı imalat endüstrisine olumlu bir etki sağlarken EPC proje uygulamasını daha rekabetçi hale getirebilecek."

İşbirliğinin değeri açıklanmadı.

 

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7211336791507750912

 ABB Robotik ve SAMSUNG E&A, Otomatik İnşaat Fabrikaları İçin Güçlerini Birleştiriyor
Linkedin

Solvi

hakan plastik


Su Kayıp Kaçak Fuarı
hydropower