Dearsan Tersanesi ile Kazakistan Arasında Tersane Yatırımı İçin Sözleşme İmzalandı

Dearsan Tersanesi ile Kazakistan Arasında Tersane Yatırımı İçin Sözleşme İmzalandı

Dergi: 1665       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 21/11/2023      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Dearsan Tersanesi ile Kazakistan Arasında Tersane Yatırımı İçin Sözleşme İmzalandı


Dearsan Tersanesi ile Kazakistan Arasında Tersane Yatırımı İçin Sözleşme İmzalandı.

17 Kasım 2023’de Dearsan ile  Kazakistan Devlet Yetkilileri ile imzalanan sözleşmeye göre, söz konusu tersanenin  2024 yılı başından itibaren gemi inşa faaliyetlerine başlaması öngörülüyor.

Dearsan tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Söz konusu sözleşmenin tersanemize ve ülkemiz savunma sanayisine hayırlı olmasını dileriz."  denildi.

DEARSAN, İstanbul Türkiye’de faaliyet göstermekte olan modern bir tersanedir. DEARSAN Tersanesi;  sahip olduğu, 126 m uzunluğundaki kızak, 15.341 m2 lik kapalı gemi inşa sahası, 15.870 m2 lik açık alanı  ve  31.211m2 lik toplam alanı  ile  aynı zamanda muhtelif tipte 9 adet gemi inşa etme yeteneğine sahiptir.

DEARSAN özel askeri gemilerin dizayn ve inşasında silah sistemleri entegrasyonu ile birlikte sağladığı servislerde ve ayrıca römorkörler, yakıt / kimyasal tankerler, hızlı yolcu feribotları gibi karmaşık ticari gemilerin inşasında uzmanlaşmıştır. DEARSAN tersanesi tesisleri ve deneyimli işgücüyle dünya çapında dizayn, mühendislik, fabrikasyon ve kurulum yeteneğini kanıtlamıştır.

DEARSAN Tersanesi NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgesi, MİLLİ Gizli Tesis Güvenlik Belgesi, ISO 9001:2015 Kalite Sertifikası, ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası, ISO 14001:2015 Çevre Sertifikası ve SASAD Savunma Sanayi Üreticileri Birliği Sertifikasına sahiptir.

1980 yılında DEARSAN Tersanesi kurulduğundan beri sayısız geminin inşa, fabrikasyon, onarım ve modifikasyonunu üstlenmiştir. Ayrıca, Türk Deniz Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan 16 adet ''Tuzla'' Sınıfı Karakol Botu’nun inşası belirlenmiş olan teslim takvimine uygun olarak da  tersanemiz tarafından sürdürülmektedir. 57 metrelik ''Tuzla'' Sınıfı Karakol Bot’larının dizaynı DEARSAN tersanesi tarafından geliştirilmiştir. ''Tuzla'' Sınıfı Karakol Botu, Türk Gemi İnşa Endüstrisi tarafından inşa edilen ilk savaş gemisi olmasına ek olarak,  savunma sistemlerinin dizaynı ve üretimi Türk Savunma Sanayi tarafından karşılanmıştır.

''Tuzla'' Sınıfı Karakol Botları'na ve türevlerine ek olarak DEARSAN aşağıda belirtilen tüm askeri gemi çeşitlerinin dizayn ve inşasını yapabilmektedir;

 • Korvet Sınıfı Gemiler
 • Çok Amaçlı Arama Kurtarma Gemileri
 • 12m, 15 m and 17m Hızlı Müdahale Botları
 • 27m,33m,42m Hücüm Botları
 • Silahlı Hızlı Karakol Botları
 • Hidrografik ve Oşinografik Araştırma Gemisi
 • Açık Deniz Destek Gemisi
 • Açık Deniz Karakol Gemisi
 • Mayın Avlama ve Mayın Tarama Gemileri
 • Çıkarma Gemiler

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7132633279710511104

 Dearsan Tersanesi ile Kazakistan Arasında Tersane Yatırımı İçin Sözleşme İmzalandı
Linkedin

Solvi

hakan plastik


Su Kayıp Kaçak Fuarı
hydropower