ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sarven Çilingiroğlu Oldu

ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sarven Çilingiroğlu Oldu

Dergi: 1566       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 08/12/2021      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sarven Çilingiroğlu Oldu

Cem Savcı ISKAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Önder Polat ISKAV Genel Sekreteri seçildi

 

Isıtma Soğutma Klima Eğitim ve Araştırma Vakfı Genel kurulunda seçilen 9. Dönem yönetim kurulu ilk toplantısında görev dağılımını yaptı. Yönetim kurulu başkanı, başkan yardımcısı, genel sekreter, sayman ve üyeler belirlendi.

Yapılan seçimde, Sarven Çilingiroğlu ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı, Cem Savcı ISKAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Önder Polat ISKAV Genel Sekreteri ve ISKAV Saymanlığına da Nurettin Özdemir seçildi. 

 

ISKAV Olağan Genel Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

ISKAV IX. Dönem Yönetim Kurulu

Sarven ÇİLİNGİROĞLU (Başkan)

Cem SAVCI (Başkan Yardımcısı)

Önder POLAT (Genel Sekreter)

Nurettin ÖZDEMİR (Sayman)

Gökhan ÜNLÜ (Yönetim Kurulu Üyesi)

T. Ayça EROĞLU SEKİZKÖK (Yönetim Kurulu Üyesi)

Taner YÖNET (Yönetim Kurulu Üyesi)

Turgay KARAKUŞ (Yönetim Kurulu Üyesi)

Turgay YAY  (Yönetim Kurulu Üyesi)

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

Ekrem ERKUT (Yönetim Kurulu Yedek Üyesi)

Ertuğrul ŞEN (Yönetim Kurulu Yedek Üyesi)

Güray KORUN (Yönetim Kurulu Yedek Üyesi)

Ozan ATASOY (Yönetim Kurulu Yedek Üyesi)

Tevfik PEKER ( Yönetim Kurulu Yedek Üyesi )
 

ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sarven Çilingiroğlu, 2018–2021 tarihleri arasında ISKAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Ayrıca Çilingiroğlu, 2020 yılında kurulan Kapalı Alanların İklimlendirme Sistemleri Komitesine gönüllü olarak başkanlık yaptı.

ISKAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Savcı, 2006-2009, 2009-2012 ve 2018-2021 dönemlerinde ISKAV Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerini üstlendi. Savcı Eğitim ve Laboratuvar Komisyonu, BIM Komisyonu başkanı olarak da vakıf çalışmalarında görev aldı.

 

Sarven Çilingiroğlu:  Makina Yüksek Mühendisi (İ.T.Ü.) olan Çilingiroğlu, 1963 yılında İstanbul’da doğdu. 1980 yılında Getronagan Lisesinden, 1984’de İ.T.Ü. Makina Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek lisans öğrenimine başladı 1987’de Makine Ana bilim dalı Enerji Programından Makine Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans öğrenimi döneminde HONEYWELL firmasında 1 yıl boyunca part time Bina otomasyonu konusunda çalıştı. 1986 yılında da Isı pompaları üzerine yüksek Lisans tezini hazırlamak için İngiltere’de YORK INTERNATIONAL Firmasında 2 ay staj yaptı. 1987-1989 yılları arasında vatani görevini yerine getirdi.

2017 CLIMAMED Yönetim kurulu üyesi,  4. ve 10. Dönem TTMD Yönetim Kurulu üyesi, 12. Dönem TTMD Yönetim Kurulu Başkanı, 13. Dönemde ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2018-2021 8. Dönem Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı ISKAV’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Mekanik tesisat projeleri üreten, kontrollük ve müşavirlik hizmeti veren ÇİLİNGİROĞLU Mühendislik firmasının sahibidir.  

 

cem-savci

Cem Savcı: 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Cem SAVCI ilk öğreniminin ardından orta öğrenimini Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümündeki eğitimini 1996 yılında, Yüksek Lisans eğitimini ise 2003 yılında Gebze Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı üniversitede Doktora çalışmalarına başlamış olup, çalışmaları tez aşamasında devam etmektedir.

Üniversite dönenimde yarı zamanlı olarak başladığı çalışmaları, mezuniyetinin ardından tam zamanlıya çevirerek soğutma sistemleri imalatı yapan Vatbuz Isıtma Soğutma ve Hav. San. Paz. Tic. Ltd. Şti. firmasında 1997 yılında Genel Müdür olarak göreve başlamış ve halen görevine devam etmektedir.

Cem SAVCI, sektör derneği olan İSKİD’de Yönetim kurulu üyesi ve 2015-2017 yılları arasında Yönetim kurulu Başkanı, ISKAV vakfında 3 dönem yönetim kurulu üyesi olarak görev almış, halen ISKAV’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İSİB’de Denetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6874272548075446273

 

 ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı  Sarven Çilingiroğlu Oldu
abb


Topkapı
pfifner

scaffor

Eurasia Rail
Marentech 2022

EİF