Iğdır OSB’de Yeni Tekstil Fabrikası için 2 Milyon Euro yatırım Yapılacak

Iğdır OSB’de Yeni Tekstil Fabrikası için 2 Milyon Euro yatırım Yapılacak

  • BURADASINIZ
  • /
  • ANA SAYFA
  • /
  • İş Dünyası & Ekonomi

Dergi: 1547       Kategori: İş Dünyası & Ekonomi       Yayınlanma Tarihi: 17/07/2021      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Iğdır OSB’de Yeni Tekstil Fabrikası için 2 Milyon Euro yatırım Yapılacak


Iğdır OSB’de 2 milyon euro maliyetle yapılacak ve 350-400 kişinin istihdam edileceği tekstil fabrikası için temel atma töreni düzenlendi.

Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Vekilli Hüseyin Engin Sarıibrahim, Turaç Tekstil Fabrikasının temel atma töreninde Iğdır OSB'nin altyapısının 15 milyonluk yatırımla tamamlandığını söyledi. Yatırımın önemini vurgulayan Sarıibrahim, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Iğdır'a yapılan her bir tesis memleket için çok büyük kazanç sağlayacak. Turaç Tekstil'in bugün burada temelini atmaya başlayacağız ve yaklaşık 350-400 kişiye istihdam sağlayacak. Umut ediyorum ki bu yapılan bütün yatırımlar burada birliğe, beraberliğe, insanların daha rahat olmasına, refaha, ülkeye ve özelde de ilimizin gelişmesine katkı sağlar. Bu coğrafyanın içerisinde bu alanda çalışmak isteyen bütün iş adamlarımıza ve gerçekten yatırımcı olan herkese yardımcı olmakla mükellefiz. Elimizden geldiğince de bu yardımı ortaya koyuyoruz. Bu yatırımlar da bunların göstergesi."

4 BİN METREKARE KAPALI ALANI OLACAK

Fabrikanın sahibi Akif Taraç da 1997'den beri İstanbul'da tekstil sektöründe hizmet verdiklerini belirterek, "Bundan yaklaşık 3 yıl önce de Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bir yatırım yaptık. Şu anda orada yaklaşık 130-140 kişiye istihdam sağlamış bulunmaktayız. Valimiz Sarıibrahim'in teşvikleriyle OSB'de 15 bin metrekare yer tahsis edildi. Bu alanda 4 bin metrekare kapalı alanı olan bir fabrika kuracağız ve 350-400 kişiye istihdam sağlayacağız" dedi. Taraç, 2 milyon avro maliyetli tesislerinin Iğdır'a, bölgeye ve ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, "Bu tesisin de bölgemize yatırım yapmak isteyen iş arkadaşlarımıza bir anlamda teşvik olacağı kanısındayım. İlerleyen süreçte işçi istihdamı kapasitemizi daha da büyütmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.
 Iğdır OSB’de Yeni Tekstil Fabrikası için 2 Milyon Euro yatırım Yapılacak
abb


Topkapı
Rail

İSAF

komatek
pfifner

EİF

EİF