MAPEI Sürdürülebilir Kent Buluşmaları Bursa’da Yapıldı

MAPEI Sürdürülebilir Kent Buluşmaları Bursa’da Yapıldı

Dergi: 1665       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 21/11/2023      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


MAPEI Sürdürülebilir Kent Buluşmaları Bursa’da Yapıldı


MAPEI BURSA’DA BELEDİYE, İNŞAAT FİRMALARI, ODA ve DERNEKLERLE BULUŞTU

 

MAPEI’nın organize ettiği Sürdürülebilir Kent Buluşmaları’na bir yenisi daha eklendi. Bursa’da gerçekleştirilen toplantıda Mapei Genel Müdürü Selman Tarmur, Havayı Koklayan Adam Meteorolojist Bünyamin Sürmeli ve Mapei Yapı Grubu Ürün Müdürü Ali Ülker sunumlarını paylaştı.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Bursa Mimarlar Odası, Bursa İnşaat Mühendisleri Odası, Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, basın mensupları ve bayilerle gerçekleştirilen toplantıya ilgi yoğundu.

                       

Mapei, "Sürdürülebilir Kent Buluşmaları" kapsamında Bursa'da sektör temsilcileri ile bir araya geldi. "Sürdürülebilir kentler için yenilikçi uygulamalar" konulu toplantıda yapısal güçlendirme ve sektördeki yenilikler hakkında katılımcılılara bilgi verildi.

Mapei Genel Müdürü Selman Tarmur, Havayı Koklayan Adam Meteorolojist Bünyamin Sürmeli ve Mapei Yapı Grubu Ürün Müdürü Ali Ülker sunumlarını paylaştığı toplantıda, Mimarlar Odası Başkanı Şirin Rodoplu Şimşek ve İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ülkü Küçükkayalar açılış konuşması gerçekleştirdi. Yoğun ilgi gösterilen toplantıda Mapei’nin yapısal güçlendirme çözümleri hakkında da bilgiler verildi.

İNŞAAT SEKTÖRÜNE YÖNELİK KİMYASAL ÜRÜNLERİN, DOLGU MALZEMELERİNİN ve YAPIŞTIRICILARIN ÜRETİMİNDE DÜNYA LİDERİYİZ

İnşaat çalışmalarında en çok dikkat edilmesi gereken ve fark yaratan özelliğin kalite olduğuna dikkat çeken Mapei Genel Müdürü Selman Tarmur, “Mapei olarak günümüzde inşaat sektörüne yönelik kimyasal ürünlerin, dolgu malzemelerinin ve yapıştırıcıların üretiminde dünya lideriyiz. İnşaat sektörüne yönelik ürünler dünyasında en geniş ürün yelpazesiyle tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Daima, mümkün olan en iyi ürünü sunabilmek için en iyi hammaddeleri kullanmayı ve en nitelikli personel ile çalışmayı taahhüt ediyoruz. Araştırma ve yeniliğin, büyümenin en büyük destekçileri olduğuna inandığımızdan, yıllık cironun %5'ini Araştırma ve Geliştirme için kullanıyoruz. Merkezimiz İtalya'da olmakla birlikte küresel pazarda önemli bir rol oynuyoruz. Genel Merkezimiz, tüm dünyaya ulaştığımız yolculuğumuza başladığımız şehir olan Milano'dadır. Bilgi birikimimizi artırıp hem şirket içi hem de şirket dışındaki ilişkilerimizi geliştirerek büyümeye devam ediyoruz” dedi.

Her yıl çevresel olarak sürdürülebilir tasarım ve inşaat yapmayı mümkün kılan binlerce yeni formülasyon oluşturduklarına işaret eden Tarmur, “Mapei olarak çevre dostu çimento üretimi ile örnek oluyoruz. Tüm çimento esaslı ürünleri Reach Yönetmeliği'ne uygun olarak üretiyoruz. Avrupa Birliği, çimentolarda bulunan Cr VI’nın (Krom 6) insan sağlığı açısından zararlı olması nedeniyle, çimentonun içindeki oranın 2 ppm'nin altında olmasına ilişkin bir yönetmelik çıkardı. AB yıllardır kendi sınırları içerisinde Cr VI oranı 2 ppm'den fazla olan çimentoların satışına izin vermiyor. Biz şirket olarak çimento esaslı bütün ürünlerimizde CR VI < 2 ppm olan çimento kullanıyoruz. Bu konunun önemi yeterince bilinmiyor, bir an önce tüm sektöre yayılması gerekiyor" dedi.

İKLİM KRİZİNE KARŞI SAVAŞMALIYIZ

Sürdürülebilirlik ve iklim krizi üzerine toplantıda değerli bilgiler paylaşan Havayı Koklayan Adam Meteorolojist Bünyamin Sürmeli, küresel ısınma ve iklim krizinin etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimize vurgu yaparak, krizle mücadele konusunda devletler, şirketler ve bireyler bazında herkesin gerekli sorumlulukları alması gerektiğine işaret etti. Gıda israfına da değinen Sürmeli, dünyada 8 milyar nüfusa rağmen 32 milyar insanı besleyecek hacimde üretim yapıldığını, buna karşın 800 milyon insanın da açlıkla mücadele ettiğini dile getirdi. Aşırı hava olaylarının dünyada her saat 16 milyon dolara mal olduğuna vurgu yapan Bünyamin Sürmeli, her yıl ortalama 9 milyon insanın kirlilik nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade etti.

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7132698571077787649

 MAPEI Sürdürülebilir Kent Buluşmaları  Bursa’da Yapıldı
Linkedin

Solvi

hakan plastik


Su Kayıp Kaçak Fuarı
hydropower