Mars Logistics, sürdürülebilirlik alanında 500 milyon lira yatırım yapacak

Mars Logistics, sürdürülebilirlik alanında 500 milyon lira yatırım yapacak

Dergi: 1572       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 21/01/2022      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Mars Logistics, sürdürülebilirlik alanında 500 milyon lira yatırım yapacak


Sürdürülebilirlik yatırımlarını her yıl daha da genişleten Mars Logistics, 500 milyon TL değerindeki yatırımı ile yeşil lojistik alanında çalışmalarını genişletecek.

Konuyla ilgili konuşan Mars Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Gökşin Günhan, "Mars Logistics olarak iş süreçlerimizin çevresel etkilerini sürekli değerlendiriyor ve yönetiyoruz. Çevre yönetimi, iş süreçlerimizin ayrılmaz bir parçası ve tüm paydaşlarımız ile birlikte doğanın korunmasını hedefliyoruz." dedi.

2021 yılında iş süreçlerinde Kurumsal Sürdürülebilirliği Geliştirmeye odaklandıklarını, 2022 yılında ise daha da geliştirerek müşteri boyutunda da bu amaca odaklanacaklarını belirten Gökşin Günhan, "2021 yılında Hadımköy Lojistik Merkezi'nde hayata geçirdiğimiz, Çatı Üstü Güneş Enerjisi Santrali yatırımı, genç filo yaşını daha da düşürmek için araç yatırımları, yağmur sularının hasat edilerek tesis içinde yeniden kullanılması, tehlikeli ve tehlikesiz atıkların döngüsel ekonomiye kazandırma çalışmaları, atık kağıttan üretilmiş palet kullanımının genişletilmesi, paletlerin geri kazanılması, sıfır atık uygulamaları, evraksız ofis projesiyle ofislerde özellikle finansal süreçlerdeki kağıt tüketiminin azaltılması halihazırda uyguladığımız ve sürdüreceğimiz projelerden" dedi. Karayolu taşımacılığında ise en verimli ve en az emisyon salınımını sağlayan demiryolu taşımacılığı yatırımlarının devam ettiğini söyledi.

 

Yeni yatırımlar 

Gökşin Günhan, finansal sürdürülebilirliği takip ettikleri bu yolculukta yeni yatırımların da yolda olduğunun altını çizdi ve şunları söyledi:

"Çok yakın zamanda duyuracağımız yeni yatırımlarımız ve hatlarımız ile demiryolu taşımacılığının iş hacmimizdeki payını artıracağız. Çevre dostu üretim ve taşımacılık, gelecek politikasını 'Yeşil Mutabakat' (Green Deal) çerçevesinde oluşturan Avrupa Birliği için en büyük kriterlerden biri. Biz de Avrupa Yeşil Mutabakatı uygulamalarına uyum sağlama süreçlerimize devam ediyoruz."

1989 yılında kurulduğundan beri doğaya ve topluma saygılı iş yapma anlayışını benimseyen, 2013 yılında Türkiye lojistik sektöründe GRI C seviyesinde onaylı ilk Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayınlayan Mars Logistics, tüm lojistik hizmetlerini sürdürülebilir, kaliteli ve fark yaratarak müşterilerine sunuyor.

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6890290919539662848

 Mars Logistics,  sürdürülebilirlik alanında 500 milyon lira yatırım yapacak
abb


Topkapı
pfifner
Akkuyu