TÜREB Yönetimi, Fatih Dönmez ve Abdullah Tancan’ı Ziyaret Etti

TÜREB Yönetimi, Fatih Dönmez ve Abdullah Tancan’ı Ziyaret Etti

Dergi: 1598       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 03/08/2022      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


TÜREB Yönetimi, Fatih Dönmez ve Abdullah Tancan’ı Ziyaret Etti


 

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) yönetimi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ı ziyaret etti.

TÜREB Başkanı Ibrahim Erden,  ve Başkan Yardımcıları EBRU Arıcı, Arif Günyar, Erinç Kısa ile Genel Sekreter Iskender Kökey’in hazır bulunduğu ziyarette TÜREB yetkilileri, rüzgar sektörünün mevcut durumu ve yaşanan güncel sorunları dile getirerek bu konularda çözüm önerilerini paylaştılar.

TÜREB Yönetimi ayrıca 2022 içinde düzenlenen TÜREB Sanayi Yılı faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.
Bu kapsamda, Eylül ayı sonunda (27-30 Eylül) Almanya’da düzenlenecek WindEnergy Hamburg Fuarı’na Türkiye rüzgar sektörü olarak katılım çalışmaları, yine bu yıl 1-2 Kasım tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi (TÜREK2022), batarya entegre RES/GES tahsisleriyle ilgili mevzuat gelişmeleri ve TEİAŞ’ın yeni RES kapasite tahsis stratejisi konularında bilgi aktarımında bulunuldu.

TÜREB Yönetimi tarafından ayrıca Türkiye’nin artan enerji ihtiyacına ‘yenilenebilir enerji’ ağırlıklı olarak cevap verilebilmesi adına hazırlanan öneriler ve TÜREB’in YEKA’lar hakkında yürüttüğü bazı yeni çalışmalar da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’a aktarıldı.

 

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6960867209682300928

 TÜREB Yönetimi,  Fatih Dönmez ve Abdullah Tancan’ı Ziyaret Etti
galata wind


bgs
ICCI

Solarex
pfiffner

Electric Fuarı