MTA Genel Müdürlüğü görevine Vedat Yanık getirildi. 

MTA Genel Müdürlüğü görevine Vedat Yanık getirildi. 

Dergi: 1571       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 14/01/2022      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


MTA Genel Müdürlüğü görevine Vedat Yanık getirildi. 


Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü görevine, daha önce Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünde (MAPEG) Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Vedat Yanık atandı. 

12 Ocak 2022 günü yapılan devir teslim töreninde görevi Doç. Dr. Yasin Erdoğan’dan devralan Vedat Yanık, yaptığı yazılı açıklamada MTA’da daha önce hizmet veren öncüllerine teşekkür ederek, “MTA, dün olduğu gibi bugün de, gelecekte de yeraltı zenginliklerimizi ülke ekonomisine kazandırmak için aynı heyecan ve enerji ile çalışmaya devam edecektir” dedi. 

 

Vedat Yanık: Dokuz Eylül Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünü ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Vedat Yanık, iş hayatına özel sektörde açık ve kapalı kömür işletmelerinde mühendislik yaparak başladı. 1990 yılında Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Orta Anadolu 4. Bölge Müdürlüğü projelerinde Ekip ve Kamp Şefi olarak görev yaptı. 1998’de MTA Orta Anadolu 4. Bölge Müdürlüğü’nde Sondaj ve Hafriyat Başmühendisliği ve Bölge Müdür Vekilliği görevlerini üstlendi. 2017-2019 yılları arasında MTA Genel Müdür Yardımcılığı görevini yapan Vedat Yanık, son olarak MAPEG Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu. 

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6887656052683362304

  MTA Genel Müdürlüğü görevine  Vedat Yanık  getirildi. 
abb


Topkapı
pfifner
Akkuyu