Enerjide Lider BOTAŞ ve EGAS'tan Akdeniz'de Güç Birliği

Enerjide Lider BOTAŞ ve EGAS'tan Akdeniz'de Güç Birliği

Dergi: 1677       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 15/02/2024      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Enerjide Lider BOTAŞ ve EGAS'tan Akdeniz'de Güç Birliği


 
 

BOTAŞ, Enerji Merkezi Hedefiyle Uluslararası İş Birliklerini Güçlendiriyor  

Doğal gazdan petrole, yenilenebilir enerjiden LNG ve FSRU terminali işletmeciliğine, depolama faaliyetlerinden liman hizmetlerine pek çok alanda çalışmalarını başarıyla yürüten BOTAŞ, enerji kaynak çeşitliliğinin artırılması amacı doğrultusunda bölgesindeki enerji ortaklarıyla güçlü iş birlikleri kurmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanının Mısır’a gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında milli doğal gaz şirketleri BOTAŞ ve EGAS (Egyptian Natural Gas Holding Company) üst yönetimleri arasında da bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda; BOTAŞ ile EGAS arasında ilişkilerin derinleştirilmesi yönünde mutabık kalındı ve bu çerçevede doğal gaz ve LNG ticareti imkânları, doğal gaz altyapı ve yer altı depolarına yönelik iş birliği, teknik bilgi ve deneyim paylaşımı konularında istişarelerde bulunuldu.

Tarafların önümüzdeki süreçte müzakere edilen hususlara dair atacağı somut adımlar vesilesiyle ülkemizin ve bölgemizin enerji güvenliğinin desteklenmesi hedefleniyor.

Son yıllarda gerçekleştirdiği yatırımlarla ulaştığı arz potansiyeli ve uluslararası ortaklarıyla kurduğu iş birlikleriyle BOTAŞ, küresel ölçekte güçlü bir oyuncu olarak ülkemiz için katma değer üretmeye ve geleceği şekillendirmeye devam ediyor.

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7163811318825766915

 Enerjide Lider BOTAŞ ve EGAS'tan Akdeniz'de Güç Birliği
Linkedin


Nordex

hakan plastik
ICCI

nükleer

Su Kayıp Kaçak Fuarı
Electric Fuarı

hydropower

EIF Konferansı