Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Letsatsi-Duba'dan "Enerji yatırımları" İçin Davet

Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Letsatsi-Duba'dan "Enerji yatırımları" İçin Davet

Dergi: 1630       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 18/03/2023      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Letsatsi-Duba'dan "Enerji yatırımları" İçin Davet


Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Dipuo Letsatsi-Duba ve beraberindeki heyet, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç'ı ziyaret etti.

Seyit Ardıç, ziyaret sırasındaki konuşmasında iki ülke arasındaki  ticaret hacminin çok düşük olduğunu ve bunun artırılması gerektiğini belirterek şunları söyledi: "Ankara, gelişen sanayi altyapısı, üretim kabiliyetiyle Türk sanayisinde öne çıkan şehirlerden birisi haline geldi. Ankara'nın enerji sektörüyle ilgili ciddi potansiyeli var. Bu alandaki firmaların güçleri her geçen gün artıyor ve yurt dışına satışları var. Güney Afrika Cumhuriyeti ile enerji sektörü alanında işbirliğinin geliştirilmesi konusunda her türlü desteğe hazırız." 

Letsatsi-Duba da Afrika kıtasının 54 ülkeden oluştuğuna ve her ülkenin özel fırsatları olduğunu, ülkesinin enerji yatırımlarına ve bu alandaki üretime ihtiyacı olduğunu belirtti. Duba, şunları söyledi:

"Güney Afrika'nın da dahil olduğu dünyanın en büyük serbest ticaret bölgesinin kurulmasını sağlayan Afrika Kıtası Serbest Ticaret Alanı Anlaşması (AFCFTA) ile Türk sanayiciler, Güney Afrika'da üretim ve yatırım yaparak tüm Afrika'ya hizmet sunabilecektir. Bu anlamda Ankaralı sanayicileri enerji üretimi ve yatırımı için davet ediyorum."Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Letsatsi-Duba'dan
Linkedin


Nordex

hakan plastik
ICCI

nükleer

Su Kayıp Kaçak Fuarı
Electric Fuarı

hydropower

EIF Konferansı