Kocaeli'nin Alikahya Stadyum Tramvay Hattı Yapımı İhalesinde Beklenen İmzalar Atıldı

Kocaeli'nin Alikahya Stadyum Tramvay Hattı Yapımı İhalesinde Beklenen İmzalar Atıldı

Dergi: 1667       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 07/12/2023      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Kocaeli'nin Alikahya Stadyum Tramvay Hattı Yapımı İhalesinde Beklenen İmzalar Atıldı


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Raylı Sistemler Şube Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde sonuçlandırdığı, "Alikahya Stadyum Tramvay Hattı Yapımı" ihalesi için sözleşme imzaladı.

Yatırımlar Dergisi'nin aldığı bilgiye göre, söz konusu ihaleyi kazanan Sigma İnşaat - Emre Ray Enerji ortak girişimi ile 29 Kasım 2023 tarihinde imzalanan sözleşmenin bedeli 787.627.265 TL oldu.

Yaklaşık maliyeti 879.621.300 TL olarak belirlenen ihaleye 6 firma katılmıştı.

Toplam uzunluğu 3,8 km olan proje iki etaptan oluşuyor. İşin süresi 1,4 km’ye kadar olan ilk etap için 330 takvim günü, 3,8 km’ye kadar olan 2. etap içinse 270 takvim günü belirlendi. Proje kapsamında tramvay hat güzergahında enerji ihtiyacını karşılamak üzere 2 adet trafo inşa edilecek, ayrıca hat güzergahı boyunca mevcut altyapı deplase imalatları yapılacak.

Yeni hat otogar depo alanından başlayacak ve en yakın noktadaki Bağımsızlık Caddesinde son bulacak. 3,8 kilometre uzunluğunda olacak hat 6 duraktan oluşacak. Hattın birinci durağı; Fener Sokak ile Sultan Murat Caddesinin kesiştiği noktada, ikinci durağı Fatma Seher Hanım Sokağın İbni Sina Sokak ile kesiştiği yerde, üçüncü durağı Sakıp Sabancı Caddesi üzerinde Fenerli Sokak ile kesiştiği yerde, dördüncü durak Sakıp Sabancı Caddesi üzerinde Nar Çiçeği Sokak ile kesiştiği yerde, beşinci durak Bağımsızlık Caddesi üzerinde Yunus Emre Sokak kesişiminde, altıncı durak Bağımsızlık Caddesinin sonunda olacak.

KİK: 2023/957341 - Önceki Haber: 1665-27 Kasım 2023

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7138408804722823169

 

 

Örnek Haber:  Basılı Dergimizde ve E-Dergimizde yayımlanan haberlerin çok az bir kısmı 1 veya 2 hafta sonra örnek olarak burada (İş Dünyası bölümünde) yayımlanıyor. Bu haber de önceki hafta Yatırımlar Dergisi’nde “Yapım İhaleleri" bölümünde yayımlanan haberlerden biridir. Kocaeli'nin Alikahya Stadyum Tramvay Hattı Yapımı İhalesinde Beklenen İmzalar Atıldı
Yatırımlar


nordez

hakan plastik
Emta Elektrik

nükleer

Arfen
ICCI

Electric Fuarı

Solarex

hydropower