Medcem Çimento 2022 Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı

Medcem Çimento 2022 Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı

Dergi: 1667       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 07/12/2023      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Medcem Çimento 2022 Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı


Eren Holding’in iştiraki olan ve Türkiye ve Avrupa’nın en büyük çimento fabrikasına sahip Medcem Çimento Grubu, topluma ve çevreye karşı sorumluluk bilinciyle sürdürülebilirlik temelinde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Yaşamın her alanına karşı daha sürdürülebilir bir yapı oluşturma ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma felsefesi ile çalışan Medcem Çimento Grubu, 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.

Medcem Çimento Grubu’nun sürdürülebilirlik yönetimi, paydaş etkileşimi, çevre anlayışı ve sosyal performansına dair detaylı bilgilerin sunulduğu raporda, 2022 yılında enerji ihtiyacının %17,83’ünün yeşil enerji üretiminden karşılandığı, bu yolla da doğal kaynakların korunarak döngüsel ekonomiye katkıda bulunulduğu belirtildi.  

Dünya üzerinde insan eliyle üretilen karbon emisyonunun %8’inin çimento sektörü kaynaklı olduğunun ifade edildiği raporda iklim değişikliği ve küresel ısınma genelinde, karbon emisyonunun azaltılması için Medcem Çimento Grubu bünyesine yapılan çalışmalara yer verildi. AB Emisyon Ticaret Sistemi (EU ETS), Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması (SKDM) ve BM İklim Değişikliği ve Çerçeve Sözleşmesi’nde belirtilen konular çerçevesinde hareket edildiğinin altının çizildiği raporda 4,7 milyon ton yıllık çimento üretim kapasitesine sahip bir şirket olarak Medcem’in ekonomik, çevresel ve sosyal fayda sağlayan projeleri aktarıldı.

Medcem Çimento Grubu 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’na şu linkten ulaşılabilir: 
https://medcem.com.tr/uploads/medcem-surdurulebilirlik-raporu-2022.pdf

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7138447339291140096

 Medcem Çimento 2022 Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı
Yatırımlar


nordez

hakan plastik
Emta Elektrik

nükleer

Arfen
ICCI

Electric Fuarı

Solarex

hydropower