Mitsubishi Electric, 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi ile Yüzde Yüz Karbonsuz Elektriğe Katkı Sağlıyor

Mitsubishi Electric, 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi ile Yüzde Yüz Karbonsuz Elektriğe Katkı Sağlıyor

Dergi: 1667       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 07/12/2023      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Mitsubishi Electric, 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi ile Yüzde Yüz Karbonsuz Elektriğe Katkı Sağlıyor


Sürdürülebilir bir toplum için inovatif çözümleri hayata geçiren Mitsubishi Electric, Birleşmiş Milletler tarafından dünya çapında elektriği karbondan arındırma hedefiyle kurulan 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi'ne (7/24 CFE) katıldığını duyurdu. Mitsubishi Electric 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi ile enerji ekosistemindeki paydaşların enerji dönüşümünü teşvik ederek yüzde yüz karbonsuz elektrik kullanımına katkı sağlamayı hedefliyor.

Mitsubishi Electric, enerji ve kaynak verimliliği yolunda toplum sağlığı ve refahına katkı sunan faaliyetlerine devam ediyor. Şirket son olarak Birleşmiş Milletler tarafından dünya çapında elektriği karbondan arındırma hedefiyle kurulan 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi'ne katıldığını duyurdu. Dünyanın dört bir yanından aralarında büyük bilgi teknolojileri, finans ve yatırım kuruluşları da dahil olmak üzere 130'dan fazla kuruluşun yer aldığı sözleşme, her kilovatsaat elektrik tüketiminin her gün, her yerde ve her saatte karbonsuz elektrik kaynaklarıyla karşılanması anlamına geliyor. 

Mitsubishi Electric, bu sözleşmeye katılarak karbondan arınmanın sağlanmasına yönelik 7/24 CFE Compact ilkeleriyle uyumlu çeşitli enerji optimizasyon teknolojileri ve çözümleri sunmayı taahhüt ediyor. Örneğin Mitsubishi Electric’in “Multi RegionEMS” adlı bulut hizmeti, şirketlerin tüm tesisleri için karbondan arındırma hedeflerini yönetmelerine olanak tanıyor. Bunun için satın alınacak gerekli sayıda çevresel değer sertifikasını optimize ediyor ve yenilenebilir enerji değerini çeşitli tesisler arasında transfer ediyor. Çok Bölgeli EMS, çevresel değerlerin yönetimini en hassas şekilde sağlamak için yenilenebilir enerji değerini 30 dakikalık artışlarla topluyor. Mitsubishi Electric'in bir diğer çözümü olan BLEnDer®CN for Supplier yazılım paketi de Japonya'daki enerji perakende kuruluşlarının tüketicilere karbonsuz elektrik planları sunmasına olanak tanıyor. 

Temiz ve yenilenebilir enerji ekosistemine öncülük edecek

“Daha İyisi İçin Değişim” (Changes for the Better) yönetim felsefesiyle çalışmalarını sürdüren Mitsubishi Electric; Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen ve 2030 yılına kadar ulaşılması hedeflenen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda ilerliyor. Hedefler arasında yer alan “Ucuz ve Temiz Enerji”, “Sürdürülebilir Kentler ve Toplumlar”, “İklim Aksiyonu”, “Sağlık ve Ferah” ve “Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı” konularına yoğunlaşarak topluma yeni teknolojiler, sistemler ve çözümler kazandıran Mitsubishi Electric, 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi faaliyetlerine gelecekte de aktif olarak katılarak yüzde yüz karbonsuz, temiz ve yenilenebilir enerji ekosisteminin oluşturulmasına öncülük etmeyi hedefliyor.

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7138448147386617856

 Mitsubishi Electric, 7/24 Karbonsuz Enerji Sözleşmesi ile Yüzde Yüz Karbonsuz Elektriğe Katkı Sağlıyor
Yatırımlar


nordez

hakan plastik
Emta Elektrik

nükleer

Arfen
ICCI

Electric Fuarı

Solarex

hydropower