Ode Yalıtım'dan Uygulamalı ve Örnekli Isı Yalıtım Kitabı

Ode Yalıtım'dan Uygulamalı ve Örnekli Isı Yalıtım Kitabı

  • BURADASINIZ
  • /
  • ANA SAYFA
  • /
  • İş Dünyası & Ekonomi

Dergi: 1547       Kategori: İş Dünyası & Ekonomi       Yayınlanma Tarihi: 17/07/2021      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Ode Yalıtım'dan Uygulamalı ve Örnekli Isı Yalıtım Kitabı


Dünya genelinde özellikle nüfus artışı, şehirleşme, sanayileşme ve küresel ticaret gibi faktörler nedeniyle enerjiye olan talep her geçen gün artıyor. Dünyanın enerji kaynakları önümüzdeki 30 yıl boyunca bu talebi karşılamak için yeterli olsa da bu kullanımın çevreye verdiği zararlar, enerji arzının güvenliğine yönelik endişeler ve yüksek yatırım maliyetleri, enerjiyi daha verimli kullanma ve yenilenebilir enerji kaynaklarının önemini ortaya koyuyor. Bu kapsamda Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi ODE Yalıtım da enerji verimliliğine ve bu verimliliği sağlamada kritik rol oynayan yalıtımın önemine yönelik farkındalığı artırmak için “Uygulamalı ve Örnekli Isı Yalıtım Kitabı” çıkardı.

Ode Yalıtım'dan Uygulamalı ve Örnekli Isı Yalıtım Kitabı

Ozan Turan: “Doğru ısı yalıtımı uygulaması enerji tasarrufu sağlar”
Küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı krizlerin hem gezegeni hem de şirketlerin rekabetçiliğini olumsuz etkilediğini söyleyen ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ozan Turan, “Dünya genelinde hızla artan enerji tüketimi, çevremize ve gezegenimize verdiğimiz zararı geri dönülemez bir noktaya taşıyor. Bunun yanında OECD ülkeleri içinde 2010-2018 yılları arasında en yüksek sera gazı artışı kaydeden ülke Türkiye. Bu nedenle ülke olarak bu konuyu çok daha acil ve kapsamlı olarak ele almamız gerekiyor. Üstelik ekonomimizin en büyük kalemini oluşturan enerji ithalatımız, işletmelerimizin ve genel olarak ülkemizin rekabetçiliğini de olumsuz yönde etkiliyor” dedi.Türkiye’de tüketilen enerjinin yüzde 70’inden fazlasının binalarda ve sanayide kullanıldığını hatırlatan Turan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu durum, bu iki alanda etkin yalıtım uygulandığı takdirde büyük bir enerji tasarrufu sağlanabileceğini ortaya koyuyor. ODE Yalıtım olarak biz de enerji tasarrufu ve yalıtım konularında farkındalığın artması için çalışmalarımızı sürdürüyor, bilgi birikimimizi paydaşlarımıza aktarıyor ve çözüm önerilerimizi her platformda dile getiriyoruz. Bu kitabımızla da enerji verimliliğine yönelik güncel bilgileri paylaşırken, bu verimlilikte ısı yalıtımının önemine dikkat çektik. Bundan sonra da yalnızca fabrikalarımızda değil işimizin mutfağında da üretmeye, paydaşlarımıza, sektörümüze ve ülkemize değer katmaya devam edeceğiz.”

Tamamen güncellenmiş üçüncü baskı
Uygulamalı ve Örnekli Isı Yalıtım Kitabı, ilki 1999, ikincisi 2011 yılında yayımlanan aynı isimli kitabın, Prof. Dr. T Hikmet Karakoç tarafından yayına hazırlanan ve tamamıyla güncellenmiş üçüncü baskısı. Dünyada ve Türkiye’de enerjinin yerinin ve öneminin güncel veriler ışığında paylaşıldığı kitapta, ısı yalıtımı alanındaki uygulama ve örnekler de kapsamlı bir şekilde yer alıyor.

Kitabın basılı hali https://www.ode.com.tr/kitap-talep-formu adresi üzerinden talep edilebilir.

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6822613264405413888

 Ode Yalıtım'dan Uygulamalı ve Örnekli Isı Yalıtım Kitabı
abb


Topkapı
Rail

İSAF

komatek
pfifner

EİF

EİF