Polisan Kimya ve Polisan Yapıkim Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Mehmet Serkan Metan Oldu

Polisan Kimya ve Polisan Yapıkim Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Mehmet Serkan Metan Oldu

Dergi: 1667       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 05/12/2023      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Polisan Kimya ve Polisan Yapıkim Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Mehmet Serkan Metan Oldu


Polisan Holding grup şirketleri Polisan Kimya ve Polisan Yapıkim Yapı Kimyasalları A.Ş.’nin Genel Müdürlüğüne Mehmet Serkan Metan getirildi. Metan, Polisan Kimya ve Polisan Yapıkim Yapı Kimyasalları şirketlerinin operasyonel faaliyetlerinden ve yatırımlarından sorumlu olacak.

 

Kimya, boya ve liman işletmeciliği alanlarındaki yatırımlarıyla Türkiye'nin köklü ve öncü grup şirketlerinden olan Polisan Holding A.Ş., iştiraklerinden Polisan Kimya ve Polisan Yapıkim Yapı Kimyasalları şirketlerinde üst düzey atama gerçekleşti.

 Yapı malzemeleri ve kimya sektöründe farklı şirketlerde 33 yıllık iş hayatında operasyon başkanlığı, iş geliştirme direktörlüğü, icra kurulu üyesi gibi görevlerde bulunan Mehmet Serkan Metan, Polisan Kimya ve Polisan Yapıkim Yapı Kimyasalları şirketlerinin yeni Genel Müdürü oldu.  

Mehmet Serkan Metan hakkında:  1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden mezun olan Mehmet Serkan Metan, Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Analitik Kimya Opsiyon Programını tamamladı. Kariyerine 1990 yılında İstanbul Ekspres Uluslararası Nakliyat firmasında süpervizör olarak başlayan Metan, 1999 yılında Denimko A.Ş. şirketinde bölüm yöneticisi olarak çalıştı. 2000-2011 yılları arasında Organik Kimya A.Ş.’de Teknoloji Grup Lideri olarak görev aldı. Daha sonra Clariant şirketinde İcra Kurlu Üyesi ve Gebze Operasyon Başkanlığı görevine getirilen Metan, 2018 yılında Enka Civata şirketinde Genel Müdür görevini üstlendi. Metan, Polisan Kimya ve Polisan Yapıkim Yapı Kimyasallarına Genel Müdür olarak katılmadan önce Sözal Kimya Sanayi A.Ş.’de sırasıyla Tedarik Zinciri Direktörlüğü, İş Geliştirme Direktörlüğü, Silikon Bölüm Başkanlığı ve İcra Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Metan, 2023 yılı Kasım ayı itibariyle Polisan Kimya ve Polisan Yapıkim Yapı Kimyasalları Genel Müdürü olarak atandı.

 

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7137909313108426752

 Polisan Kimya ve Polisan Yapıkim Yapı Kimyasalları  Genel Müdürü Mehmet Serkan Metan  Oldu
Yatırımlar


nordez

hakan plastik
Emta Elektrik

nükleer

Arfen
ICCI

Electric Fuarı

Solarex

hydropower