TÜRKÇİMENTO CEO’su Volkan Bozay 14. TÜRKTAY Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Oldu

TÜRKÇİMENTO CEO’su Volkan Bozay 14. TÜRKTAY Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Oldu

Dergi: 1667       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 05/12/2023      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


TÜRKÇİMENTO CEO’su Volkan Bozay 14. TÜRKTAY Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Oldu


Etkin bir atık yönetiminin ve geri dönüşümün oluşumuna ve gelişimine destek sağlamak amacıyla STK’ların ve özel kuruluşların bir araya gelmesiyle oluşturulan Türkiye’de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi 14. TÜRKTAY Platformu Yürütme Kurulu Başkanlığı’na TÜRKÇİMENTO CEO’su Volkan Bozay getirildi. 

14. TÜRKTAY Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Volkan Bozay, platformun bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çevre ve ülke çıkarlarının gözetilmesi önceliği çerçevesinde stratejiler oluşturarak, hayata geçirmesi için çalışacağını söyledi. Bozay, Türkiye’nin ‘2053 Vizyonu’nda sürdürülebilir yeşil ekonomi kapsamında ‘atık yönetimi ve geri dönüşümün de yer aldığını hatırlattı.

Platformun faaliyetlerinde eskiden olduğu gibi TÜRKÇİMENTO’nun da katkı sağlamaya devam edeceğini belirten Volkan Bozay, “Türk çimento sektörü olarak üretim ve satış rakamlarındaki başarılarımız dışında yeşil mutabakata uyum, alternatif yakıt ve hammadde kullanımı, enerji verimliliği ve dijitalleşme konularında da başarılarımızla dünya liginde yer almayı hedefliyoruz. Özellikle ikiz dönüşüme sektör olarak adaptasyon sürecindeyiz. Dijitali yeşilden ayıramayacağımız bir döneme geçiş yapmış bulunuyoruzBu geçişte de bir diğer önemli unsur toplumsal dönüşümdür. Dolayısıyla ikiz dönüşüm sürecini üçüz dönüşüm olarak revize etmemiz gerekiyor” dedi. 

Bozay, ülke genelinde yayılmış 56 entegre ve 21 öğütme tesisiyle faaliyet gösteren Türk çimento sektörünün dünyanın beşinci en büyük ve Avrupa'nın lider üreticisi olduğunu, ayrıca klinker ve çimento toplamında dünyanın ikinci büyük ihracatçısı olarak 100'den fazla pazara hizmet verdiğini vurguladı. 

 

TÜRKÇİMENTO Hakkında: TÜRKÇİMENTO, 1957 yılında Dernek statüsünde kurulmuş sivil toplum kuruluşudur. Türkiye’deki 52’si entegre, 16’sı öğütme tesisi olmak üzere, toplam 68 tesisi temsil etmektedir. TÜRKÇİMENTO, ülkenin kalkınma ve yapılandırılmasında en önemli malzemeyi üreten çimento sektörünün Sivil Toplum Kuruluşu biçiminde örgütlenmiş bir temsilcisidir. Türkiye çimento sektörünün uluslararası temsilcisi olarak Avrupa Çimento Birliği’ne 1972 yılından beri üye olan TÜRKÇİMENTO, aynı zamanda araştırma geliştirme hizmetlerinden başlayarak, eğitim, uluslararası iş birliği, sertifikasyon, sektörel veri derleme, üniversite, sivil toplum örgütleri ve diğer ilgili kuruluşlarla iş birliği gibi birçok sorumluluğu da başarıyla üstlenmiştir. Avrupa Çimento Birliği'nin (CEMBUREAU) üyesi olan TÜRKÇİMENTO, Türkiye çimento sektörünün uluslararası ilişkilerini de yürütmektedir.

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7137703683902832640

 

 TÜRKÇİMENTO CEO’su Volkan Bozay 14. TÜRKTAY Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Oldu
Yatırımlar


nordez

hakan plastik
Emta Elektrik

nükleer

Arfen
ICCI

Electric Fuarı

Solarex

hydropower