Yeşil Elma Altın Ödülünün Sahibi BOTAŞ Çevre Dostu Enerji Yatırımlarına Devam Ediyor

Yeşil Elma Altın Ödülünün Sahibi BOTAŞ Çevre Dostu Enerji Yatırımlarına Devam Ediyor

Dergi: 1667       Kategori: İş Dünyası       Yayınlanma Tarihi: 05/12/2023      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Yeşil Elma Altın Ödülünün Sahibi BOTAŞ Çevre Dostu Enerji Yatırımlarına Devam Ediyor


BOTAŞ, ülkemize çevre alanında uluslararası arenada  gurur yaşatmaya devam ediyor.  

Bütün projelerinde gösterdiği çevre hassasiyeti ve yüksek sorumluluk bilinciyle yürüttüğü başarılı çalışmalarla, 2023 yılında 5 Yeşil Dünya Çevre Ödülüne layık görülen Türkiye’nin Enerjisi BOTAŞ, dünyanın en prestijli çevre ödüllerinden Uluslararası Yeşil Elma Çevre Ödüllerine bu yıl bir kez daha layık görülerek, bu alanda dünyada dikkat çeken başarısını bir üst seviyeye taşıdı. Bu doğrultuda BOTAŞ, 2023 Yeşil Elma Ödüllerinde Altın Ödül’ün sahibi olarak çevre alanındaki yüksek farkındalığını uluslararası alanda bir kez daha tescil ettirmeyi başardı.

Dünyanın en prestijli uluslararası çevre ödüllerinden olan Yeşil Elma Ödülleri, dünya çapında çevreye dair en iyi uygulamaları tanımak, en çevreci şirketleri ödüllendirmek ve dünyanın çevre duyarlılığını teşvik etmek amacıyla 1994 yılında kurulmuş, uluslararası, bağımsız, kar amacı gütmeyen bir çevre grubu olan The Green Organisation tarafından düzenleniyor. 

BOTAŞ’tan Ülkemize 29 Uluslararası Ödül

Geçtiğimiz yıl da Yeşil Elma Ödüllerinde 2 Altın Ödüle layık görülen BOTAŞ, bu başarılarıyla 2019-2023 yılları arasında 24’ü çevre ödülü olmak üzere toplamda 29 uluslararası ödülün sahibi olarak ülkemizi uluslararası camiada gururla temsil etti.

BOTAŞ Yeşil Zafer Yolunda

BOTAŞ, “Silivri İşletme Müdürlüğü Karbon Ayak İzi Hesaplanması” ve “Rüzgar Enerji Santrali Projesi” ile “Kirlilik ve Emisyon Azaltımı” kategorisi “Sürdürülebilir Gelişme” alanında aday olduğu Uluslararası Yeşil Elma Çevre Ödüllerinde, Yeşil Elma Altın Ödülüne layık görülerek çevre konusunda bir kez daha Türkiye’nin gururu oldu.

Uluslararası Yeşil Elma Ödüllerinde çeşitli ülkelerden 800'den fazla adaya karşı yarışan BOTAŞ’a, 20 Kasım 2023 tarihinde,  Londra Parlamento Binası'nda düzenlenen törende, ödülü teslim edildi. 

Bütün proje ve faaliyetlerini insana ve çevreye gösterdiği özenle sürdüren En Çevreci Kuruluş BOTAŞ, son dört yılda aldığı çevre ödülleriyle Enerjide Merkez Ülke Türkiye’nin bu alanda öncü Kuruluşu oldu.

Sahip olduğu proaktif yaklaşımla BOTAŞ, “Türkiye’nin Enerjisi” olmaya devam ederken, uluslararası standartlara uyarak yeşil enerji kullanımını artırma amacı doğrultusunda da çevre dostu enerji yatırımlarına devam ediyor.

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7137700219755872256

 Yeşil Elma Altın Ödülünün Sahibi BOTAŞ Çevre Dostu Enerji Yatırımlarına Devam Ediyor
Yatırımlar


nordez

hakan plastik
Emta Elektrik

nükleer

Arfen
ICCI

Electric Fuarı

Solarex

hydropower